Jul

242017

Citrix i Google rozszerzają partnerstwo w obszarze chmury

Citrix Workspace Service będzie dostępny na Google Cloud Platform

SANTA CLARA, Kalifornia – 24 lipca 2017 – Citrix ogłosił rozszerzenie strategicznego partnerstwa z firmą Google. Klienci będą mogli korzystać z platformy Citrix Cloud i zarządzać bezpiecznymi cyfrowymi obszarami roboczymi w tym również Citrix Workspace Service na platformie Google Cloud Platform. Citrix i Google współpracują ze sobą w celu dostarczania aplikacji i stacji roboczych w chmurze oraz zapewniają bezpieczeństwo punktów końcowych zoptymalizowanych pod kątem chmury dla swoich klientów korporacyjnych. Ci, chcąc spełnić dynamicznie zmieniające się wymagania biznesowe coraz częściej kierują swoje zainteresowanie w stronę chmur publicznych i hybrydowych.

Citrix i Google zapowiedziały również integrację Citrix ShareFile z Google G Suite, która pozwala na przemieszczanie się danych za użytkownikiem za pośrednictwem rozwiązań Citrix do tworzenia mobilnych przestrzeni roboczych. Nowa wtyczka ShareFile umożliwia współdzielenie plików przez Gmail, a złącze ShareFile do Google Drive daje użytkownikom jedno miejsce, w którym mogą przechowywać wszystkie swoje dokumenty.

Ponadto, Citrix NetScaler CPX jest dostępny w Google Cloud a także będzie dostępny na rynku Google Cloud Launcher do końca tego kwartału. Google Cloud koncentruje się na kontenerach i systemie orkiestracji Kubernetes, co pozwoli programistom na korzystanie z NetScaler CPX w celu łatwego tworzenia i skalowania bezpiecznych aplikacji w chmurze.

Usługi Citrix Cloud zintegrowane z Google Cloud pozwolą klientom Google na łatwe dodawanie wirtualnych aplikacji i desktopów, które działają w Google Cloud i korzystać z nich razem z pakietem biurowym G Suite.

Citrix i Google kontynuują współpracę w zakresie tworzenia bezpiecznych rozwiązań, pozwalających uzyskać dostęp do cyfrowego środowiska pracy (wraz z niedawno ogłoszoną wtyczką Citrix Receiver dla Chrome 2.4, która oferuje obsługę wielu monitorów na Chromebookach). Ponadto Google niedawno ogłosiło oficjalne wsparcie przeglądarek Chrome dla Citrix wraz z optymalizacją grafiki, dostępną tylko na XenApp. Zespoły Google i Citrix kontynuują współpracę, by poprawić i zoptymalizować dostarczanie rozwiązania XenApp na urządzenia oparte na systemie operacyjnym Chrome dla klientów korporacyjnych wraz z aktualizacjami wtyczki Receiver dla Chrome.

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji. Pomagamy klientom tworzyć środowisko pracy przyszłości, zapewniając wszechstronną, bezpieczną cyfrową przestrzeń pracy, która łączy w sobie aplikacje, dane i usługi potrzebne do uzyskania przez ludzi odpowiedniej produktywności i upraszczamy zdolność działów IT organizacji do adaptacji i zarządzania złożonym środowiskami chmurowymi. W 2016 roku przychody firmy wyniosły 3,42 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach, w tym przez 99 procent firm znajdujących się na liście Fortune 100 i przez 98 procent firm z listy Fortune 500.

###

© 2017 Citrix Systems, Inc.  All rights reserved.  Citrix, Citrix Cloud, XenApp, NetScaler and ShareFile are trademarks of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.